Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу можливо отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

- Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.

- У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я.

- Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.

- Міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

- За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.

- Обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря.

- Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.

- Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.

- Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

ВАЖЛИВО! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.

Довідково:
Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.

Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

За матеріалами МОЗ України

Unable to locate.
To automatically locate, allow access to your location data.